GDN Yıldız Takımı Eğitimleri'nin yeni tarihleri!

GDN Yıldız Takımı Eğitimleri'nin yeni tarihleri!

 

 

Yıldız Takımı Eğitimleri 6 şehirde tamamlandı. GDN'nin genç gönüllülerinin güçlendirildiği eğitimler, gençlere gönüllülük yolu ile toplumsal liderliği deneyimleme şansı veriyor.  

 

 

Adana; 29-30 Nisan  Başvurmak için buraya tıklayın!

İstanbul; 13-14 Mayıs  Başvurmak için buraya tıklayın!

Çanakkale; 6-7 Mayıs  Başvurmak için buraya tıklayın!

 

 

GDN Sahada Yıldız Takımı NEDİR?

10 ilde gerçekleşecek eğitici eğitimleriyle gönüllü gençlerden oluşacak Yıldız Takımları, illerinde Gelecek Daha Net'in yaygınlaştırılması için çeşitli sorumluluklara sahip olacak.

"Yıldız Takımlarını Oluşturma" eğitimleri 10 ilde 2 tam gün şeklinde gerçekleşecektir. Gençlik sorunlarının farkında olan, çözümün bir parçası olmak isteyen, teknolojiye ve iletişime ilgisi olan, akranları için çevresini harekete geçirmeye istekli 17-22 yaş arasındaki liseli ve üniversiteli gençler eğitim programına ücretsiz katılabilirler.

GDN Sahada Projesi'nin Yıldız Takımlarını Oluşturacak Gençlerden; kendi yaşadıkları şehirlerde diğer gençlere, okullara ve yetişkin gönüllülere ulaşarak GDN'yi tanıtmaları, ilgi alanları ve yetenekleri doğrultusunda videolar çekmeleri, blog yazıları hazırlamaları ve etkinlikler organize etmeleri bekleniyor.
 
Eğitimlerde gençlere gönüllülük, ekip çalışması, organizasyon becerileri, kendini ifade etme ve sorun çözümü, sosyal medya araçları kullanımı gibi konularda güçlendirici içerikler sunulacaktır.
 
 
Eğitime başvuran gönüllüler; 

Hafta sonu yapılacak, 2 tam günlük eğitimin tamamına katılmayı ve 1 yıl boyunca projenin devamlılığı ve yaygınlaşması için gönüllülük yapmayı taahhüt ederler.

Eğitimlere proje hedefindeki 10 ilden katılımcılar kabul edilecektir.

Yorumlar
Yorum Yok
Diğer Haberler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR