DISCOVER US HOŞGELDİNİZ GELECEK DAHA NET' e

GELECEK DAHA NET GENÇLİK PLATFORMU, Türkiye’deki gençlerin doğru eğitim, meslek ve hayat seçimleri yapmalarını sağlayacak bilgi, beceri ve bağlantılara sahip olmaları hayalinden ortaya çıktı.

Gençlerin hayatlarıyla ilgili bilinçli kararlar alabilmeleri, hayatlarının hakimi olmaları, proaktif bireyler olmaları önemli çünkü dünyanın gençlere ihtiyacı var. Geleceğimizi şekillendiren kurumları yönetecek genç liderlere ihtiyaç var. Bilinçli, duyarlı, topluma katkı yapacak, kaynakları doğru kullanacak, üreten ve insan gelişimini sağlayacak bireylere ihtiyaç var. İşte bunun için gençlere yatırım çok değerli, geri dönüşü dünyayı kurtaracak bir yatırım bu!

Gençler hayatlarının en önemli kararlarını alırken yalnızlar ve bilinçli karar almalarını sağlayacak araçlardan yoksunlar.

Nüfusunun %15’i 15-24 yaş aralığında olan Türkiye’de, gençlerin %25’i işsizdir. Türkiye’de gençler hayatlarıyla ilgili kararları verirken ihtiyaç duydukları bilgi ve yönlendirmelere ulaşamıyorlar. Kendilerini yeterince tanımıyorlar, meslekleri ve opsiyonları bilmiyorlar. Dolayısıyla kendilerine uygun meslek ve alanları belirlemekte zorlanıyorlar. Etraflarından duyduklarıyla ve teorik bilgilerle hayatlarının en önemli kararlarını alabiliyorlar.

Diğer taraftan, aslında sorunla birebir ilişkili profesyoneller de doğru elemanları arıyorlar, şirketler yaptıkları yatırımın geri dönüşünü hesaplıyorlar.Sorunun iki tarafındaki bu paydaşlar birbirlerinden çok kopuklar. Biraraya gelmelerini sağlayan mekanizmalar çok yetersiz ve eşitsiz.

Bu arada profesyonel hayatta olup da gönüllü olarak gençlere yol göstermek isteyen çok ciddi bir potansiyel olduğunu keşfettik zaman içinde ve umduğumuzdan çok daha fazla kişi kendi isteğiyle platforma dahil oldu. Bu da bize güç verdi. İnsanlar paylaşmak ve katkı yapmak istiyorlar ama bağış yapmak dışında, zahmetli olmayacak bir format bulmak kolay değil Türkiye’de.

SİZE UYGUN BİR PROGRAMI SEÇEREK BİZE KATILABİLİRSİNİZ

Embark, Türkiye’de üst düzey iş liderlerini, mültecileri ve ev sahibi topluluk gençlerini bir araya getiren benzersiz bir girişimdir.

İnteraktif oturumları ve sürdürülebilir yaşam tarzlarına katkıda bulunması amacıyla tasarlanan materyalleri ile Goals for Good, bireylerin daha sağlıklı ve mutluluk verici karar alma süreçleri benimsemesini amaçlamaktadır.

KARİYER KOÇLUĞU

Proje kapsamında, ICF Sertifikalı Koçlar, online olarak gençlere “Kariyer Koçluğu” hizmeti sağlıyorlar. Gençlerin; kendi güçlü ve zayıf yönlerinin farkına varmaları, hedeflerini belirlemeleri ve hedeflerini başarma potansiyellerinin farkına varmaları için bu projeyi 2017 yılında beri gerçekleştiriyoruz.

Bu proje Organik Kimya, Sivil Toplum İçin Destek Vakfı ve Gelecek Daha Net işbirliğinde gerçekleştirilmektedir. Bu proje ile, kimya sektöründe kariyer yapmak isteyen gençlerin; Organik Kimya Gönüllüleri ile etkileşim kurmaları ve kariyer hedeflerini planlamalarına destek olunmasını hedeflenmektedir.

GDN olarak içeriğinin oluşturulmasına destek verdiğimiz Yarın Bizim Projesi Mikado Sürdürülebilir Kalkınma Danışmanlığı’nın danışmanlığında, Sabancı Topluluğu tarafından yürütülmektedir.

GDN VİDEO

KARİYER HİKAYELERİ
MESLEK TANITIMLARI
GDN'LİLER ANLATIYOR
GDN TANITIM

GDN DUYURULAR

1
MENTOR
1
VİDEO
1
GÖNÜLLÜ
1
BLOG YAZISI