TAMAMLANMIŞ PROJELER

TAMAMLANMIŞ PROJELER

Genç Dostu Şİrketler Araştırması

Embark, Türkiye’de üst düzey iş liderlerini, mültecileri ve ev sahibi topluluk gençlerini bir araya getiren benzersiz bir girişimdir. Program, fikir alışverişinde bulunmak, anlayış geliştirmek, becerileri artırmak ve anlamlı bağlantılar kurmak için çeşitli aktiviteler sunar.

Zorlu Holdİng Mentorluk Programı

2017-2018’de yürütülen proje kapsamında Zorlu Holding’e bağlı şirketlerde çalışan gönüllüler Mehmet Zorlu Vakfı bursiyeri gençlere ve GDN’li gençlere GDN üzerinden mentorluk görüşmeleri gerçekleştiriyorlar.

Roche İle Mentorluk Programı

Proje kapsamında Roche İlaç ile 4 meslek videosu çekilmiş ve Roche çalışanları GDN mentor ağına katılarak gençlerle mentorluk seansları gerçekleştirmişlerdir. 

TÜSİAD Ne Okusam Ne Olsam Projesİ

Turkishwin ve Tüsiad’ın yürütmüş olduğu Ne Okusam Ne Olsam Projesi kapsamında video içerikleri oluşturulması ve çekilen videoların GDN sitesinde yayınlanmasına destek verilmiştir.

Next Generation: Türkİye’dekİ Gençlerİn Sesİ Araştırması

British Council’ın Yaşama Dair Vakıf (YADA) ve Gelecek Daha Net (GDN) Gençlik Platformu iş birlikleriyle gerçekleştirdiği Next Generation Türkiye araştırmasında; 12 şehirde, 18-30 yaş arası 2 bin 524 gençle nitel ve nicel görüşmeler yapılmış. Ülke çapında veri toplama süreci, 2016 yılının kış aylarında başlayarak 2017 yazının sonuna kadar sürmüştür. Next Generation’ın genel amaçları şunlardır: “gençliğin tutum ve isteklerini anlamak”, “gençlerin sesini duyurmak” ve “gençlere yönelik politikaların iyileştirilmesini desteklemek”.

UNILEVER Dİrektörlerİ İle Yıldız Takımı Kızları Mentorluk Programı

Unilever direktörleri GDN Yıldız Takımlarının 10 ilde gerçekleştirilen eğitici eğitimlerinde gençlere bağlanarak meslek webinarları gerçekleştirdiler.

Yıldız Takımı eğitimleri ertesinde GDN Yıldız Takımı üyesi gençler Unilever direktörleriyle 3’er seanslık mentorluk görüşmeleri gerçekleştirdiler.

EMPOWER İle GDN Gençlİk Kampı

Gelecek Daha Net Gençlik Kampı projesi 2015 yılında EMPOWER Gençilk Fonu(www.empowerweb.org) işbirliğiyle gerçekleştirildi. GDN’nin ana misyonuna uygun olarak, gençlerin gelecekleri hakkında bilinçli karar vermelerini sağlamak amacıyla gerçekleştirilen GDN Gençlik Kampı 16-22 Ağustos 2015’de Çeşme Turizm Otelcilik Meslek Lisesi Uygulama Oteli’nde gerçekleşti.

EMPOWER İle Yıldız Takımları Projesİ

Gelecek Daha Net Gençlik Platformu tarafından düzenlenen GDN Sahada Yıldız Takımları Projesi ve EMPower tarafından finanse edilmiştir. Proje Ağustos 2016-Temmuz 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilmiştir. Eğitimler sırasında yereldeki sivil toplum kuruluşları ve kurumlarla işbirlikleri geliştirdik.

TOG Rehberlerİ İle Bursİyer Mentorluk Programı

Toplum Gönüllüleri Vakfı ile Gelecek Daha Net arasında 2016’da yürütülen işbirliği kapsamında TOG Rehberlik programı dahilinde olup İstanbul dışında yaşayan Toplum Gönüllüsü 10 gencin ve 10 gönüllünün GDN sistemi üzerinden üçer seanslık yapılandırılmış e-mentorluk görüşmesi gerçekleştirilmiştir.

Seansların içeriği aşağıdaki gibi oluşturulmuştur:

1. Tanışma ve Hedefler

2. İş Hayatı Yetkinlikleri

3. Yetkinliklerin Detayı

UPS İle Mavİ Yaka Çalışan Çocuklarına Beyaz Yaka Mentorluk Programı

2013’te yürütülmüş olan proje kapsamında UPS’in mavi yaka çalışanlarının çocuklarına beyaz yaka çalışanları mentorluk yapmıştır. Toplamda 49 online mentorluk seans gerçekleştirilmiştir. Proje kapsamında UPS’te Gelecekten Bir Gün staj programı yürütülmüştür.

Proje faydalanıcısı gençlerden gelen geri bildirimlerden birkaçı:

  • Sizin sayenizde mesleğimi daha çok sevmeye başladım ve kendime güven geldi. Herşey için teşekkürler
  • Geleceğim benim için soru işaretiydi ama artık tamamen önü açık bir vadiden ibaret
  • Bana bu imkanı sağladığınız için çok teşekkür ederim. Bu sayede daha okulum bitmeden kafamda kariyer planlarım yavaş yavaş oturmaya başlıyor. Bu sayede hayata daha erken ve bilinçli olarak başlayacağıma inanıyorum.
  • Gelecekten isteklerim ve beklentilerim, düşüncelerim de artık daha net.

1
MENTOR
1
VİDEO
1
GÖNÜLLÜ
1
BLOG YAZISI