KARİYER KOÇLUĞU

KARİYER KOÇLUĞU

Proje kapsamında, ICF Sertifikalı Koçlar, online olarak gençlere “Kariyer Koçluğu” hizmeti sağlıyorlar. Gençlerin; kendi güçlü ve zayıf yönlerinin farkına varmaları, hedeflerini belirlemeleri ve hedeflerini başarma potansiyellerinin farkına varmaları için bu projeyi 2017 yılında beri gerçekleştiriyoruz. Proje başladığından beri 48 gence toplam 272 saat koçluk desteği sağlanmıştır. 2020-2021 döneminde de 10 yeni genç projeye dahil edilecektir.

Koçluk; kişinin güçlü ve zayıf yanlarının belirlenmesiyle birlikte, kendisini zorlayan konulara ve elindeki fırsatlara; doğru sorularla, farklı bakış açısı kazanmasını hedefleyen bir disiplindir. Koçluk görüşmeleri; kişinin kendi hedeflerini, vizyonunu oluşturmasını ve bunlara odaklanmasını sağlamaktadır.

Koçluk; koçun kendi iş tecrübeleriyle tavsiyeler verdiği, staj/iş yönlendirmeleri yaptığı bir danışmanlık hizmeti değildir. Kariyer koçluğu, bir eğitim değildir. Proje kapsamında bir eğitim gerçekleştirilmeyecektir. Koçluk görüşmeleri meslek odağında olmadığı için koçun ve gencin benzeri mesleklerden olması gerekmemektedir.
Kariyer Koçluğu görüşmelerinin içeriğinde şu başlıklar yer almaktadır;
  • Kariyer vizyonu oluşturulması,
  • Değerlerin keşfedilmesi,
  • Bilgi, beceri ve yetenekleri ortaya koyulması,
  • Güçlü yönlerin ve geliştirilmesi gereken yönlerin belirlenmesi,
  • Motive edici etkenlerin fark edilmesi,
  • Vizyona ulaşmak adına potansiyel kaynakların keşfedilmesi,
  • Hedefe ulaşmak için yapılması gerekenlerin belirlemesi.
Şu anda programın açık başvurusu bulunmamaktadır
PROGRAM YORUMLARI
Testimonial_1

“Kendimi tanıyarak, önceliklerimi ve hedeflerimi doğru belirlemeye başladım. Sonrasında bunları yapmak için doğru bir kariyer planı oluşturmayı bu yolda eksik yönlerim ile mücadele edebilmeyi öğrendim.”

Testimonial_2

“İnsan ilişkilerinde doğru iletişim kurmayı hayatımda uygulamaya başladım. Zamanımı doğru yönetme becerisi kazandım.”

Testimonial_3

“Koçluk sürecinin bana en büyük katkısı; kendimi tanımam, kişisel özelliklerimi keşfetmem ve eksik yanlarımı nasıl düzeltmem gerektiğini kendi içimde bulmam oldu. Hedeflerim doğrultusunda harekete geçmeyi öğrendim.”

Testimonial_4

“Koçluk görüşmelerinin bir ‘yol gösterici’den ziyade bir ‘rehber’ formatında olması, aslında başarmak istediklerim için kendi içime dönebileceğimi hissettirdi.”