ÖĞRENCİ KULÜPLERİNE KATILMAK BİZE NE SAĞLAR?

464d130164d69887e30447996de10d0d

Öğrenci Kulüplerine Katılmak Bize Ne Sağlar?

Takım Ruhu

Takım arkadaşlarınla birlikte organizasyonlar yapabilir, farklı düşüncelere saygı ile yeni bakış açıları kazanabilirsin.  İş bölümüyle ve takım ruhuyla verimli çalışma konusunda tecrübeler edinerek kendini iş hayatına hazırlayabilirsin. Tüm bunları yaparken de zamanı daha bilinçli kullanmak konusunda kendini geliştirebilirsin

Liderlik

Topluluğunuza, komitelere veya belirli etkinliklerin organizasyonuna liderlik yapma imkanı bulabilir böylece de etkin liderlik konusunda kendinizi geliştirebilir hatta kendinizi daha iyi tanıyabilirsiniz. Çünkü herkes kişiliğine bağlı olarak farklı bir liderlik modeli sergileyebilir dolayısıyla nasıl bir lider olmak istediğinize kendiniz karar verebilirsiniz. Bu konuda eksiklerinizi ya da en başarılı olduğunuz noktaları yaşayarak öğrenebilir ve kendinizi ölçme imkanı bulabilirsiniz. Hepsinden de önemlisi “kendi işinizin lideri olmanın” en önemlisi olduğunu görürsünüz ve hayatınıza bu bakış açısıyla pek çok şey katabilirsiniz.

Teknik Geziler, Kariyer Günleri, Staj – İş İmkanları

Bir öğrenci topluluğunda çalışırken etkinliklere katılabilirsiniz, şirketlerle bağlantılar kurarken organizasyonlarda etkin rol oynayarak pek çok bağlantı kurabilirsiniz. Bu; öncelikle network geliştirmenize katkı sağlar, aynı zamanda staj-iş imkanları ve şartları konusunda kafanızdaki soruları birinci elden gidermek için en etkili yoldur. Kariyer günleri ve teknik gezilere katılarak ya da – daha fazlasını deneyimlemek istiyorsanız – bu etkinliklerin organizasyonunda yer alarak kariyerinize devam ederken cevabını merak ettiğiniz pek çok sorunun yanıtını yerinde öğrenme fırsatı yakalayabilirsiniz.

 

 

Aygen Savaş

ODTÜ Sürdürülebilir Üretim Topluluğu Kurucu Üyesi ve Genel Başkanı

GDN Ankara Yıldız Takımı

Related Posts